Snáď sa nenájde človek, ktorý by o bankovaní nepočul. Alebo predsa ?

Liečivá technika pochádzajúca z Ázie, nielen z Číny, ale aj Sibíru. Spočiatku sa využívali teľacie rohy na odstránenie krvi a hnisu z vredov. Kože je zrkadlom zdravia a preto všetky podnety, ktoré majú ovplyvniť vnútorné alebo vonkajšie orgány, musia začať jej stimuláciou.
 
A práve pri bankovaní sa zlepšuje tkanivový metabolizmus kože, zlepšuje sa činnosť potných a mazových žliaz, kožné dýchanie. Pri otváraní kožných pórov dochádza k eliminácii škodliviny z kože von. Samotná podstata spočíva v odstránení stagnácie, ale aj vyčistenie kožného povrchu od splodín metabolizmu. Zvýši sa prísun živín k tkanivám a zlepší sa rast vlasov a ochlpenia. Bankovanie stimuluje podkožné kapiláry, čo aktivuje cievy vo svaloch. Dilatácia ciev vo svaloch uľahčuje cirkuláciu krvi, odstraňuje jej stázu a zlepšuje i lymfatický obeh. Pri pôsobení podtlaku sa zlepšuje krvný obeh v cievach, dochádza k vzniku prechodných hematómov, má vplyv na zloženie krvi a jej čistenie.
 
Nastáva pozitívne prekrvenie kĺbu, zvýšená sekrécia synoviálnej tekutiny a odstránenie svalových spazmov. Metóda bankovania pozitívne vplýva na trávenie a vstrebávanie živín. Bankovanie je účinné pri liečbe chronických ochorení žalúdka i čriev a posilňuje svaly dýchacieho systému. Metóda bankovania ovplyvňuje autonómny a periférny nervový systém, posilňuje obranyschopnosť a zvyšuje imunitu. Vcelku zaujímavé, nie ?

Chcete bankovanie vyskúšať ?

 
Viac ďalších zaujímavých článkov si prečítajte na našom blogu vpravo s názvom „Zaujalo nás…“.

Comments are closed.

Vás nič nestoja a pomôžu
Venujte aj tento rok 2%

na ľudský účel a užitočné veci. Je to rýchle a jednoduché.
Viac info tu.
Voľné pracovné miesto
Otváracie hodiny:
WELLNEA Senec
Po – Pia: 7.00 – 20.00 hod
Sobota: 7.00 – 14:00 hod
Nájdete nás:
Salón WELLNEA Senec
Pasáž Helios 1, pešia zóna v centre,
oproti Tatrabanke

Lichnerova 41
903 01 Senec

Tel.: 0903 415 220
E-mail: wellnea@wellnea.sk
Mapka:
TENENET o.z.