Druh energetickej manuálnej masáže v oblasti chrbtice, ktorá slúži k uvoľneniu svalstva pozdĺž chrbtice. Pomocou masáže sa uvoľňujú telesné i psychické blokády. Veľmi dobre masáž regeneruje a vyživuje medzistavcové platničky, čím je riešené široké spektrum zdravotných problémov.

Pri Breussovej masáži chrbtice sa oddiaľujú stavce od seba, aby mali medzistavcové platničky dostatok miesta. Medzistavcové platničky (fazetové kĺby) predstavujú niečo ako nárazníkové pásmo medzi stavcami, ktoré sú v podstate tlmičom, ktorý umožňuje pohyb bez toho, aby dochádzalo k priamemu kontaktu susediacich stavcov.

Následne sa vmasíruje nahriaty ľubovníkový olej, ktorý obsahuje veľmi účinnú látku hypericín, ktorá výborne zlepšuje dýchanie a metabolizmus buniek, čím má vplyv na odvádzanie odpadových látok a lepšie zásobenie živinami. Tým sa dosiahne dokonalé nabobtanie medzistavcových platničiek a dochádza k regenerácii a uvoľneniu nervov, ktoré z oblasti chrbtice vychádzajú do celého tela. Po jemnej a príjemnej masáži sa na chrbticu prikladá hodvábny papier a s postupným prikladaním rúk dochádza k magnetizovaniu, čo umožní hlbšie preniknutie oleja hlbšie do chrbtice počas zábalu. Masáž sa dobre kombinuje s Dornovou metódou.

Kontraindikácie (kedy sa Breussova masáž neodporúča):

  • náchylnosť k zlomeninám,
  • osteoporóza,
  • akútne zápaly,
  • bechterova choroba,
  • úrazy, zlomeniny,
  • tumory, nádorové ochorenia, rakovina.

Ak netrpíte vyššie uvedenými kontrindikáciami a kĺby a chrbtica Vás bolia, skúste Breussovu masáž a rezervujte si svoj čas a termín už TERAZ cez tento formulár!

Viac o masážach si môžete prečítať na našom blogu alebo tu.

Comments are closed.

Vás nič nestoja a pomôžu
Venujte aj tento rok 2%

na ľudský účel a užitočné veci. Je to rýchle a jednoduché.
Viac info tu.
Voľné pracovné miesto
Otváracie hodiny:
WELLNEA Senec
Po – Pia: 7.00 – 20.00 hod
Sobota: 7.00 – 14:00 hod
Nájdete nás:
Salón WELLNEA Senec
Pasáž Helios 1, pešia zóna v centre,
oproti Tatrabanke

Lichnerova 41
903 01 Senec

Tel.: 0903 415 220
E-mail: wellnea@wellnea.sk
Mapka:
TENENET o.z.