Tea tree oil

Využíva vysokú a preverenú účinnosť austrálskeho čajovníka (Melaleuca Alternifolia). Olej získavaný z tohto stromu vykazuje neobyčajne silné antiseptické, protiplesňové a antibakteriálne účinky. Využitie našiel pri ošetrení problematickej pleti, na popáleniny, spáleniny, po bodnutí hmyzom a na drobné odreniny. Aktívne kozmetická rada čajovníkového oleja je vhodná pre ženy i mužov všetkých vekových kategórií. Táto kozmetika nie je parfumovaná a dokonca aj jej konzerváciu do značnej miery prevzali čajovníkové silice.

Granátové jablko

Granátové jablko pochádza z Perzie, odtiaľ sa rozšírilo do Egypta a Grécka. Toto aromatické ovocie je bohaté najmä na triesloviny a flavonoidy (punicalin, punicalagin, granatin, punicacorten, Causarina). Jadierka sú bohaté na fytoestrogény, ktoré priaznivo ovplyvňujú zdravie kože a ciev.
Granátové jablko obsahuje aj vysoký podiel vitamínov (A, B1, B2, B3, B9, C, E) a esenciálnych aminokyselín a minerálov (K, P, Cl, Mn, Si, Zn, Ca, Mg, Cu, Fe). Najvýznamnejšou vlastnosťou granátového jablka je antioxidačná aktivita (pohlcuje voľné radikály – znečistené prostredie, UV žiarenie, cigarety, ich prirodzená tvorba). Voľné radikály môžu zohrávať dôležitú úlohu u chorôb ako rakovina, ochorenie srdca, mŕtvica a ďalšie ochorenia spojené so starnutím. Jeho antioxidačná činnosť je dvojnásobná ako u grepu alebo zeleného čaju, a šesťnásobná než u paradajkového džúsu. Má podobnú antimikrobiálnu aktivitu ako cesnak. Na pokožku navyše pôsobí adstringentne, tonizačne a zvieravo. Ďalšou výhodou granátového jablka je antiflogistický a antiedematózny účinok.

Má natoľko silný antioxidačný a antimutagénny účinok, že je používaná aj ako doplnok pri chemoterapii. Ide tiež o veľmi silnú prírodnú prevenciu rakoviny prsníka, prostaty a ďalších nádorov. Indikácie:

  • Antioxidačná aktivita (tlmí prejavy starnutia)
  • Silný antiseptická aktivita (problematická pleť)
  • Silne adstringentné, tonizačný a zvieravé
  • Protizápalový účinok
  • Tlmí opuchy
  • Tonikum pre cievy a kožu

Objednate sa na ošetrenie čajovníkovým olejom alebo granátovým jablkom už tu a teraz !

Comments are closed.

Vás nič nestoja a pomôžu
Venujte aj tento rok 2%

na ľudský účel a užitočné veci. Je to rýchle a jednoduché.
Viac info tu.
Voľné pracovné miesto
Otváracie hodiny:
WELLNEA Senec
Po – Pia: 7.00 – 20.00 hod
Sobota: 7.00 – 14:00 hod
Nájdete nás:
Salón WELLNEA Senec
Pasáž Helios 1, pešia zóna v centre,
oproti Tatrabanke

Lichnerova 41
903 01 Senec

Tel.: 0903 415 220
E-mail: wellnea@wellnea.sk
Mapka:
TENENET o.z.