Viete, čo si položiť na tanier, aby ste svojej pleti dodali mladosť ? Sú dostupné, sú chutné a mimoriadne užitočné. Pleť omladia , ozdravia a udržia dlhšie žiarivú a sviežu. Dobré gény dokážu svoje, ale správna starostlivosť vie robiť zázraky.

6 potravín pre mladšie vyzerajúcu pleť sú tieto…

Jahody

Jahody sú pre pleť zázrakom! Sú plné vitamínu C, ktorý je nevyhnutný pre produkciu kolagénu. Už tu máme sezónu tohto zmyselného ovocia, doprajte si preto štedré dávky. K potravinám plným C vitamínu tiež patria červené papriky, brokolica i pomaranče.

Rajčiny

Rajčiny sú vynikajúcim zdrojom lykopénu, (prírodný antioxidant), ktorý pleť zjemňuje. Ak konzumáciou správnych potravín zvýšite koncentráciu tejto látky vo svojej pokožke, bude vaša pleť viditeľne jemnejšia. Dobrým zdrojom lykopénu je mrkva a vodný melón.

Tofu

Tofu a výrobky vyrobené zo sóje patria medzi potraviny blahodárne pre pleť. Pomáhajú totiž uchovávať kolagén v pleti. Tiež pokožku chránia pred škodlivým žiarením, čiže vzniká menej vrások a pleť pomalšie starne.

Orechy a Mandle

Už malá dávka mandlí je vynikajúcim zdrojom vitamínu E – najdôležitejšieho antioxidantu, ktorý naša pleť potrebuje. Jeho ďalšou výhodou je, že pomáha zabraňovať vysúšaniu pleti čím ju udržiava pružnejšiu. Ak nemáte po ruke mandle, siahnite aj po vlašských či iných orechoch.

Šalát

Stačí šesť listov šalátu a už máte pokrytú dennú dávku vitamínu A, ktorý pleť revitalizuje a napomáha jej zotavovaniu. Podporuje cirkuláciu krvi v pleti čím ju regeneruje. Zároveň je aj dobrým zdrojom vitamínu K.

Tuniak

A iné jemu podobné ryby. Z rýb dokáže pleť získať dôležité kyseliny pre mladší vzhľad. Zabijete dve muchy jednou ranou, pretože morské ryby sú nielen diétne, ale dobré aj pre mozog.

Comments are closed.

Vás nič nestoja a pomôžu
Venujte aj tento rok 2%

na ľudský účel a užitočné veci. Je to rýchle a jednoduché.
Viac info tu.
Voľné pracovné miesto
Otváracie hodiny:
WELLNEA Senec
Po – Pia: 7.00 – 20.00 hod
Sobota: 7.00 – 14:00 hod
Nájdete nás:
Salón WELLNEA Senec
Pasáž Helios 1, pešia zóna v centre,
oproti Tatrabanke

Lichnerova 41
903 01 Senec

Tel.: 0903 415 220
E-mail: wellnea@wellnea.sk
Mapka:
TENENET o.z.