Vysoké teploty môžu byť pre vlasy kritické. Slnko a kúpanie v chlórovej či morskej vode môžu mať na vlasy tiež veľmi zlý vplyv. Najväčším nepriateľom vlasov je však priame slnečné žiarenie – vlasy vysušuje a narúša ich štruktúru.

Chcete vyhnúť polámaným vlasom ?
Ak áno, treba ich chrániť. Možností je veľmi veľa – od šatiek, klobúkov až po šiltovky. Vyberajte hlavne svetlé farby, čierna v lete slnečné žiarenie priťahuje. Ak sú navyše vaše vlasy citlivé na slnko, investujte do kozmetických výrobkov a používajte špeciálne oleje či peny, ktoré vlas hydratujú. Či už plánujete dovolenku pri mori alebo návštevu kúpaliska, morská aj chlórová voda je pre vlasy záťažou. Dôležité je ich opláchnuť čistou vodou, aby sa z nich zmyla všetka morská soľ a zvyšky chlóru. Správna starostlivosť o vlasy zabráni tvorbe lupín.

Čomu sa vyhnúť ?
Najväčšou chybou v lete je fénovanie, žehlenie či kulmovanie vlasov. Počas letných mesiacov sú vlasy vysušované slnečným žiarením viac, ako by bolo treba, preto žiadne ďalšie zásahy už nie sú potrebné. Radšej nechajte vlasy prirodzene vyschnúť.

K moru si skúste so sebou zobrať sprej s Phanthenolom. Šetrí vlasy, stačí ho do nich nastriekať, kým vyrazíte na slnko. Farbeným vlasom by ste mali v letných mesiacoch venovať dvojnásobne viac pozornosti. Cez leto je lepšie farbiť vlasy olejovými farbami bez amoniaku, ktoré vlasy hydratujú a dodajú im viac lesku. Kdekoľvek plánujete stráviť leto, nezabudnite sa o vlasy dôkladne starať, sú predsa korunou krásy.

Ďalšie zaujímavé články nájdete tu.

Comments are closed.

Vás nič nestoja a pomôžu
Venujte aj tento rok 2%

na ľudský účel a užitočné veci. Je to rýchle a jednoduché.
Viac info tu.
Voľné pracovné miesto
Otváracie hodiny:
WELLNEA Senec
Po – Pia: 7.00 – 20.00 hod
Sobota: 7.00 – 14:00 hod
Nájdete nás:
Salón WELLNEA Senec
Pasáž Helios 1, pešia zóna v centre,
oproti Tatrabanke

Lichnerova 41
903 01 Senec

Tel.: 0903 415 220
E-mail: wellnea@wellnea.sk
Mapka:
TENENET o.z.