Je tradičná Čínska medicína. Slúži ako veľmi dobrý prostriedok na dosiahnutie dlhovekosti, zlepšenia imunity a celkového zdravia, ale aj ako účinná metóda riešenia rôznych akútnych a chronických ochorení a ťažkostí ľudského organizmu.

V čínskej lekárskej literatúre je mnoho diel, kde sa s touto problematikou zaoberali. V klasickom diele z dynastie Tang 618 – 907 n.l. môžeme už nájsť aj špeciálne návody. V priebehu stáročí sa metódy a oblasť použitia prehrievania neustále zdokonaľovali a dosiahli veľmi vysokú úroveň. Počas pomalého rovnomerného prehrievania vlákien paliny sa vyrába teplo, ktoré lokálne, do hĺbky uvoľňuje svalové vlákna, ohrieva dráhy, dráhové obehy a vyháňa chlad a vlhkosť z tela.
 
Prehrievanie aktívnych bodov na koži má za následok uvoľňovanie látok, ktoré majú vplyv na systém telových tekutín, centrálnu nervovú sústavu, prostredníctvom ktorej sa pozitívne ovplyvňujú porušené funkcie organizmu. Dobre sa obnovuje nervová regulácia v organizme, normalizujú sa procesy podráždenia a útlmov. Táto reakcia cievneho systému sa prejavuje zúžením a následným rozšírením ciev, spomalením pulzu a pozitívnym ovplyvnením krvného tlaku. Nastáva zrýchlené vylučovanie žlče a ovplyvňuje sa pohyb čreva a pozitívna zmena v množstve krvotvorných a lymfotvorných látok – erytrocytov, trombocytov a leukocytov.

Ďaľšie zaujímavé články nájdete tu.

Comments are closed.

Vás nič nestoja a pomôžu
Venujte aj tento rok 2%

na ľudský účel a užitočné veci. Je to rýchle a jednoduché.
Viac info tu.
Voľné pracovné miesto
Otváracie hodiny:
WELLNEA Senec
Po – Pia: 7.00 – 20.00 hod
Sobota: 7.00 – 14:00 hod
Nájdete nás:
Salón WELLNEA Senec
Pasáž Helios 1, pešia zóna v centre,
oproti Tatrabanke

Lichnerova 41
903 01 Senec

Tel.: 0903 415 220
E-mail: wellnea@wellnea.sk
Mapka:
TENENET o.z.