Gabika je 44 ročná žena. Ešte donedávna žila s rodičmi v rodičovskom dome na dedine…

Pomohli sme jej…

…nájsť malý príjemný byt na prenájom priamo v Senci neďaleko našej chránenej dielne, a tak sa konečne osamostatniť a užívať si život. Je rozvedená, má jednu 25 ročnú dcéru s vrodeným postihnutím sluchu, ktorá býva s priateľom u starých rodičov. S manželom sa rozviedla po dvoch rokoch spolužitia, kvôli jeho agresívnym sklonom podporeným alkoholizmom, dcéra mala vtedy 2 roky.

Po priznaní invalidného dôchodku po operácii nádoru na mozgu a následnej diagnózy endogénnej depresie, sa rozhodla zmeniť stresové pracovné prostredie v nemocnici, kde pracovala ako zdravotná sestra, za pokojnejšiu pedikúru u nás. Poslali sme ju na rekvalifikačný kurz a je z nej výborná a po 2 rokoch už aj skúsená pedikérka. Gabika sa snaží vyrovnať so svojou minulosťou pomocou vzťahov s druhými ľuďmi v práci. Učí sa byť akceptovaná. V minulosti jej chýbala láska a keď jej aj niečo v spoločnosti druhých napadlo, že by chcela o sebe povedať, nepovedala, pretože sa jej to nezdalo zaujímavé pre druhých.

Ako pedikérka v chránenej dielni sa však rozhovorom s klientmi nevyhne, a tak sa učí rozprávať sa s druhými, o nich aj o sebe. Teší ju preto, keď vidí zákazníčku spokojnú s pedikúrou, ktorú jej spravila.

Byť užitočnou jej dvíha sebavedomie a veľmi pomáha „pozbierať sa“ :)

Zistite viac o náhradnom plnení…

Comments are closed.

Vás nič nestoja a pomôžu
Venujte aj tento rok 2%

na ľudský účel a užitočné veci. Je to rýchle a jednoduché.
Viac info tu.
Voľné pracovné miesto
Otváracie hodiny:
WELLNEA Senec
Po – Pia: 7.00 – 20.00 hod
Sobota: 7.00 – 14:00 hod
Nájdete nás:
Salón WELLNEA Senec
Pasáž Helios 1, pešia zóna v centre,
oproti Tatrabanke

Lichnerova 41
903 01 Senec

Tel.: 0903 415 220
E-mail: wellnea@wellnea.sk
Mapka:
TENENET o.z.