Cieľom masáže je zvýšenie funkčnej zdatnosti, odstránenie únavy a liečenie po zraneniach. Je súčasťou mechanoterapie, čo je sústava hmatov, pomocou ktorých sa mechanicky dráždia periférne nervy, cievy a svaly. V našom živote máme veľa dní, keď dáme nášmu telu zabrať v podobe chladných dní, vírusových ochorení, nedostatku slnka a zvýšenia stresu. Tieto faktory veľa z nás pociťuje bolesťami svalov a kĺbov, zhoršenou náladou a oslabenou imunitou.

Masáž Vám pomôže opäť nadobudnúť životnú rovnováhu, harmóniu tela a mysle.

Masáž je v tomto prípade najlepší pomocník pri problémoch s depresiou a úzkosťou, keďže sa v tele pacienta znižuje hormón kortizol, ktorý má práve na svedomí zníženie úzkosti a depresie. Po zimnom období a v stresových situáciách je svalstvo tuhé, v kŕči, jeho vnútorné napätie – tonus je extrémne zvýšené a práve harmonizácia svalstva je nevyhnutná, plus keď sa k masáži pridá uvoľňovanie trigger points – spúšťacích bodov, ktoré spôsobujú nepríjemné bolesti je pocit uvoľnenia nenahraditeľný.

Docieli sa naštartovanie lymfatického systému v podobe zlepšenej funkcie bielych krviniek.
Masáž tiež vplýva i na lepší spánok, keďže mozgové vlny sa znížia do blízkosti vĺn alfa. U žien je masáž veľmi dôležitá pri PMS – predmenštruačný syndróm ako sú kŕče, nadúvanie alebo zmeny nálad, kde je masáž v pravidelných intervaloch veľmi dobrá pomoc.

Oddýchnite si v príjemnej atmosfére s relaxačnou hudbou a aromaterapiou.
Obnovte svoje duševné aj fyzické sily na náročné dni, ktoré žijete a objednajte sa k nám už TERAZ !

Comments are closed.

Vás nič nestoja a pomôžu
Venujte aj tento rok 2%

na ľudský účel a užitočné veci. Je to rýchle a jednoduché.
Viac info tu.
Voľné pracovné miesto
Otváracie hodiny:
WELLNEA Senec
Po – Pia: 7.00 – 20.00 hod
Sobota: 7.00 – 14:00 hod
Nájdete nás:
Salón WELLNEA Senec
Pasáž Helios 1, pešia zóna v centre,
oproti Tatrabanke

Lichnerova 41
903 01 Senec

Tel.: 0903 415 220
E-mail: wellnea@wellnea.sk
Mapka:
TENENET o.z.