Môžeme ju charakterizovať ako špecifický a najviac podobný druh klasickej masáže. Rozdielnosť je však v intenzite, tempe a tlaku vykonávaných masážnych hmatov. Cieľom športovej masáže je uvoľniť svaly, vyladiť svalové napätie, zlepšiť krvný obeh, športovú výkonnosť, fyzickú kondíciu no najmä urýchliť regeneráciu. Je vhodná pre bežnú populáciu, no najmä pre športovca po nadmernom zaťažení, pre rekreačných športovcoch po nadmernom zaťažení a následným pocitom „svalovice“ a únavy, ktorá je spôsobená športovou aktivitou.

Športová masáž má svoje špecifiká a podľa nich ju rozdeľujeme:

  • Masáž prípravná: (tréningová, kondičná) má za cieľ posilniť organizmus a zabezpečiť rýchlu regeneráciu popri tréningovom zaťažení. Aplikuje sa v prechodnom a prípravnom období pri využití všetkých hmatov a je ju možné rozdeliť na celkovú alebo čiastočnú podľa potreby.
  • Masáž pred športovým výkonom (pohotovostná): pripravý a stimuluje svalstvo na podanie maximálneho športového výkonu. Je využívaná i pred ťažkým tréningovým zaťažením ako súčasť rozcvičky. Pri regulácii predštartových stavov sa uskutočňuje ako dráždivá alebo ukľudňujúca, ktorá vplýva na psychiku športovca a dokáže ho dobre pripraviť na ťažký športový výkon.
  • Masáž po športovom výkone: je zameraná na odstránenie odpadových látok vzniknutých v tele športovca počas výkonu, ukľudnenie a uvoľnenie celého organizmu. Využívajú sa jemné relaxačné hmaty v pomalom tempe.

 
Viac o ďalších druhoch masáží sa dozviete na našom blogu alebo tu.

Zaujímavé články o chránenej dielni nájdete tu.

Comments are closed.

Vás nič nestoja a pomôžu
Venujte aj tento rok 2%

na ľudský účel a užitočné veci. Je to rýchle a jednoduché.
Viac info tu.
Voľné pracovné miesto
Otváracie hodiny:
WELLNEA Senec
Po – Pia: 7.00 – 20.00 hod
Sobota: 7.00 – 14:00 hod
Nájdete nás:
Salón WELLNEA Senec
Pasáž Helios 1, pešia zóna v centre,
oproti Tatrabanke

Lichnerova 41
903 01 Senec

Tel.: 0903 415 220
E-mail: wellnea@wellnea.sk
Mapka:
TENENET o.z.