Čo spôsobuje stratu farby? Môže ju spôsobiť ktorýkoľvek z faktorov ako sú voda, ultrafialové žiarenie a nečistoty.

Pre starostlivosť o farbené vlasy by sme si mali vyberať vlasové prípravky k tomu určené. Rešpektujú špecifické požiadavky farbených vlasov, starajú sa o ne a chránia ich.

Hneď ako máme na hlave čerstvú farbu, lámeme si hlavu s tým, ako ju udržať čo najdlhšie na hlave, aby nezačala blednúť a strácať na intenzite.

Je to voda a nie šampón, ktorá je hlavným pôvodcom straty farby pri umývaní. Vlasy tak strácajú farbu nielen pri umývaní, ale ľahké narušenie môžu spôsobiť i chlór pridávaný aj do vody v plaveckom bazéne, more, dážď, vlhko a dokonca aj vlastný pot. 80% farby strácajú vlasy pri ich umývaní! To však neznamená, že by sme mali umývať vlasy menej často, než sme zvyknutí. Dôležité je nenamáčať ich tak dlho a používať umývacie prostriedky určené na farbené vlasy.

Rozklad farbiva vo vlase spôsobuje aj ultrafialové žiarenie! I keď je pod mrakom, tak na farbu slnečné žiarenie pôsobí a výsledkom je rozklad farby… Nie je pravda, že nafarbené vlasy poškodzujú a odfarbujú kadernícke prípravky. Prípravky ako tužidlá, gély, laky a iné špeciálne tvarovacie prípravky môžu byť použité aj na farbené vlasy. Nespôsobujú poškodenie ani odfarbenie! Používajte šampón určený na farbené vlasy a keď ich už umývate, nedrhnite ich, len jemne masírujte a pomaly vtierajte šampón. Používajte kondicionér, ktorý je určený na farbené vlasy a ktorý vyzdvihne účinky šampónu. Po jeho použití pôjde aj česanie ľahšie a vďaka správnemu kondicionéru a správnej vlasovej kozmetike určenej pre farbené vlasy, ostanú oveľa dlhšie vitálnejšie, lesklejšie a zdravšie.

…a nezabúdajte raz týždenne na výživnú vlasovú masku a regeneračnú kúru.

Comments are closed.

Vás nič nestoja a pomôžu
Venujte aj tento rok 2%

na ľudský účel a užitočné veci. Je to rýchle a jednoduché.
Viac info tu.
Voľné pracovné miesto
Otváracie hodiny:
WELLNEA Senec
Po – Pia: 7.00 – 20.00 hod
Sobota: 7.00 – 14:00 hod
Nájdete nás:
Salón WELLNEA Senec
Pasáž Helios 1, pešia zóna v centre,
oproti Tatrabanke

Lichnerova 41
903 01 Senec

Tel.: 0903 415 220
E-mail: wellnea@wellnea.sk
Mapka:
TENENET o.z.