Leto pôsobí na našu pokožku inak ako ostatné ročné obdobia. Aj prístup k starostlivosti o pleť by mal byť teda špecifický.

Čistenie pleti
V lete sa pleť viac potí a mastí a to platí aj ženy, ktoré bežne majú pleť normálnu či suchšiu. Mali by ste vymeniť čistiace emulzie s hydratačným efektom za také, ktoré fungujú odmastňujúco. Pokožku treba poriadne vyčistiť po celom dni. Siahnuť môžete po pleťovej vode, alebo čistiacej penivej emulzii.

Píling
V lete by ste mali svojej pleti dopriať píling tri- štyrikrát do týždňa. Pokiaľ ste na slnku denne nebojte sa pílingu ani každý večer. Pot a maz totiž dokonale upchávajú póry a tvoria nečistoty v pleti. Používajte jemný píling, v ktorom sú pílingové čiastočky okrúhle.

Denný krém
V lete by ste mali používať krémy s ochranným faktorom – takéto sú napríklad BB-krémy. Pleť v lete nepotrebuje ťažké a mastné krémy, skôr ľahké emulzie, ktoré dodajú svieži vzhľad a rozjasnia.

Nočný krém
V letnom období je používanie hydratačného nočného krému skôr zbytočné, no nemusíte ho celkom vynechať. Siahnite však skôr po sére s ľahkou konzistenciou, ktoré nezaťaží vašu pleť.

Ďalšie zaujímavé články nájdete tu.

Comments are closed.

Vás nič nestoja a pomôžu
Venujte aj tento rok 2%

na ľudský účel a užitočné veci. Je to rýchle a jednoduché.
Viac info tu.
Voľné pracovné miesto
Otváracie hodiny:
WELLNEA Senec
Po – Pia: 7.00 – 20.00 hod
Sobota: 7.00 – 14:00 hod
Nájdete nás:
Salón WELLNEA Senec
Pasáž Helios 1, pešia zóna v centre,
oproti Tatrabanke

Lichnerova 41
903 01 Senec

Tel.: 0903 415 220
E-mail: wellnea@wellnea.sk
Mapka:
TENENET o.z.