Radka má dnes 22 rokov. Keď mala 13 rokov, bola s rodičmi na návšteve u tety a išli na prechádzku do mesta. Cestou späť už krívala. Na druhý deň s ňou išli rodičia k lekárovi, absolvovali množstvo vyšetrení, no stále nevedeli prísť na to, čo jej je. Do dvoch rokov sa jej stav tak zhoršil, že krívala už na obe nohy a keďže záťaž na bedrové kĺby bola veľká, predpísali jej barle, pomocou ktorých chodila vyše 8 rokov.

Pre dievča v dospievajúcom veku to bola ťažká rana. Keď dovŕšila 18 rokov, poslali ju z detského oddelenia do ďalšej nemocnice v Ružinove, kde jej operovali kĺby, vymenili ich za umelé. Dodnes jej slúžia a je vďačná lekárom za pomoc. Pri jej ťažkom telesnom postihnutí nemala veľa škôl na výber, rozhodla sa navštevovať strednú odbornú školu pre telesne postihnutú mládež na Mokrohájskej v Bratislave, kde sa učila za zlatníčku.

V posledných 3 rokoch sa zúčastňovala celoslovenských zlatníckych súťaží (aj pre zdravých), v ktorých s prehľadom víťazila.

Práca v chránenej dielni jej priniesla nielen možnosť uplatniť svoje nadanie, ale aj nových priateľov a možnosť stretávať sa s novými ľuďmi, ktorým môže vďaka svojim výrobkom robiť radosť

Zistite viac o úplnom využití náhradného plnenia…

Comments are closed.

Vás nič nestoja a pomôžu
Venujte aj tento rok 2%

na ľudský účel a užitočné veci. Je to rýchle a jednoduché.
Viac info tu.
Voľné pracovné miesto
Otváracie hodiny:
WELLNEA Senec
Po – Pia: 7.00 – 20.00 hod
Sobota: 7.00 – 14:00 hod
Nájdete nás:
Salón WELLNEA Senec
Pasáž Helios 1, pešia zóna v centre,
oproti Tatrabanke

Lichnerova 41
903 01 Senec

Tel.: 0903 415 220
E-mail: wellnea@wellnea.sk
Mapka:
TENENET o.z.